Με βίντεο στον επίσημο Facebook λογαριασμό της η Riot Games αποκάλυψε ότι οι τελικοί του φετινού Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθούν στην Αθήνα τον Σεπτέμβριο.
Στις 7 και 8 Σεπτεμβρίου λοιπόν η Αθήνα θα ετοιμαστεί να φιλοξενήσει το μεγαλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης για το League of Legends, LEC.
Τις επόμενες εβδομάδες αναμένεται να αποκαλυφθεί ο χώρος στον οποίο θα διεξαχθούν οι τελικοί του πρωταθλήματος και αναμένεται να αποκαλυφθούν περισσότερες πληροφορίες για την προπώληση των εισιτηρίων.
https://www.facebook.com/lolesports/videos/651518361985832
Να υπενθυμίσουμε ότι η Ευρωπαϊκή G2 Esports κατάφερε να κερδίσει το Mid Season Invitational το οποίο ξεκίνησε 1/5 και τελείωσε 19/5. Η G2 άφησε στην τρίτη και τέταρτη θέση ομάδες όπως η θρυλική SKT T1 που κατέχει τρία παγκόσμια πρωταθλήματα και η Flash Wolves. Στο τελικό του τουρνουά επικράτησε έναντι της Team Liquid με 3-0, που προέρχεται από το πρωτάθλημα της Βόρειας Αμερικής.
Όσοι λοιπόν παρακολουθείτε, παίζετε και αγαπάτε το League of Legends ετοιμαστείτε γιατί το LEC έρχεται Ελλάδα.
ΣΥΖΗΤΗΣΗ