Μία νέα εταιρεία, με την ονομασία PlateStation 5, είναι η πρώτη που πουλάει ανεπίσημα faceplates για το PlayStation 5, πριν καν κυκλοφορήσει η κονσόλα. Η εταιρεία έχει έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο και υπόσχεται στους καταναλωτές να έχουν τα faceplates τους μέσα στις δύο πρώτες βδομάδες από την κυκλοφορία της νέας κονσόλας.
H PlateStation 5 προσφέρει πέντε διαφορετικά χρώματα από faceplates, με ημερομηνία αποστολής μέχρι τις 12 Νοεμβρίου. Η τιμή του κάθε τεμαχίου ανέρχεται στα 34,95 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά παγκοσμίως. Η εταιρεία σημειώνει πως πρόκειται για ανεπίσημες κατασκευές και δεν έχει καμία σχέση με τη Sony. Τα πέντε χρώματα είναι Matte Black, Cherry Red, Chromatic, Indigo Blue και Jungle Camo.
- Matte Black
- Indigo Blue
- Jungle Camo
- Chromatic
- Cherry Red
Αν και είναι αρκετά δελεαστικό, ίσως θα πρέπει να περιμένετε πριν κάνετε προ-παραγγελία, καθώς δε μπορεί κανείς να εγγυηθεί για την ποιότητα των faceplates. Η εταιρεία επισημαίνει ότι δεν πρόκειται για 3D print, αλλά κατασκευές με πλαστικό καλής ποιότητας, που πληροί τα standards της βιομηχανίας (ότι και αν σημαίνει αυτό). Το PlayStation 5 θα κυκλοφορήσει στη χώρα μας στις 19 Νοεμβρίου.
ΣΥΖΗΤΗΣΗ