Στην χθεσινή επίσημη ανακοίνωση της Google, την τιμητική τους μπορεί να είχαν τα Pixel 2 και Pixel 2 XL, όμως η εταιρεία είχε να δείξει αρκετές ενδιαφέρουσες συσκευές όπως Google Clips, Pixelbook και τα ασύρματα ακουστικά Pixel Buds.
Πολλοί κατασκευαστές στρέφονται προς τα ασύρματα ακουστικά και η Google δεν θα μπορούσε παρά να ακολουθήσει. Τα ακουστικά συνδέονται με ένα κομμάτι ύφασμα και έχουν σχεδιαστεί κυρίως για τα Pixel 2 και Pixel 2 XL.
Τα Pixel Buds διαθέτουν ένα touchpad, στο δεξί Bud για να αλλάζεις τραγούδια, να ρυθμίζεις τον ήχο και να ενεργοποιήσεις το Google Assistant. Έχοντας την τεχνητή νοημοσύνη της Google στα αυτιά σου μπορείς να λάβεις οδηγίες για τον προορισμό σου, να ξεκινήσεις μια κλήση, να ακούσεις μουσική κλπ.
Αυτό που έχει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι ότι μπορείς να κάνεις real time μετάφραση με τη βοήθεια του Pixel 2 και Pixel 2 XL. Μιλώντας απλά στα Pixel Buds, το ηχείο του Pixel 2 θα μεταδίδει αυτά που λες σε 40 διαφορετικές γλώσσες, ενώ η μεταφρασμένη απάντηση θα έρχεται πίσω στα ακουστικά σου.
Τα Pixel Buds έρχονται με μια pocket-sized wireless charging θήκη, που μπορεί να φορτίσει τα ακουστικά για να διαρκέσουν έως και 24 ώρες.
Η τιμή των Pixel Buds είναι στα 159 δολάρια, έρχονται σε Just Black, Clearly White και Kinda Blue, οι προ-παραγγελίες έχουν ξεκινήσει και θα έρθουν στα χέρια των χρηστών στις ΗΠΑ από Νοέμβριο. Αργότερα μέσα στον Νοέμβριο θα ακολουθήσουν Γερμανία, Μ.Βρετανία, Καναδάς, Αυστραλία.
“Θέλω να γίνω σαν την Apple ”
Εμπρός λοιπόν στο δρόμο που χάραξε αυτή ..
149$ Εσυ !;
159$Εγώ !!!
Υ.Γ αλήθεια αυτοί π κραζανε τα AirPods για την τιμή που ειναι;; Αλλα τι θέλω κ αναρωτιέμαι ..
ΜΟΝΟ Η Apple ΤΑΪ́ΖΕΙ ΣΑΝΟ !
iphone = apple
Android = Google
αυτο σου θυμίζει 🙂 τα αλλα ολα …δευτερα
τι ειναι καλυτερη η samsung σε θεμα ποιοτητας-τιμης μηπως?
λίγο υπερτιμημένο ναι δυστυχώ δεν εχει σε ολα τα προιοντα ακόμη “a” serries.
Τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει, α ναι την apple!
Με τα pixel @Chris_BMW προσπαθεί να ταίσει σανό,αλλά και η ίδια η Google ξέρει πως δεν θα αγοράσει ο κόσμος.Αφάγοτο θα μείνει
Όλοι σανό προσπαθούν να ταΐσουν. Το θέμα είναι ότι άλλοι το τρώνε και άλλοι όχι.
αν θες αγοραζεις ρε φιλε αν δεν θες …δεν αγοραζεις. τι παει να πει σανο? >>
σταλμενο through my Pixel 4a 🙂